Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect

SEO Uzmanı Nasıl Olunur?

Aynı anahtar kelimede rakiplerinizi geride bırakabileceğinizden emin olmak ister misiniz? O zaman SEO hakkında her şeyi öğrenmeli ve profesyonel bir SEO Uzmanı olmalısınız.

Başarılı bir SEO stratejisi oluşturmak çok kolayı olmayabilir. Fakat katlanması zor bir dönem olsa da sonunda güzel işler çıkaracağınızı düşünün. Buna değer. Şuandan tasarruf ederek geleceğe yatırım yapmaktan vazgeçmeyin. Peki nasıl bir SEO Uzmanı olursunuz?

SEO’yu Öğrenin

Okuyun.. Çok fazla. Nitelikli bilgilere ulaşmaya çalışın. Ve tabi ki Baranli.net Blog‘u ve benim blogumu takip edin:) Bir SEO Uzmanı olmak istiyorsanız sürekli kendinizi yenilemeniz gerekiyor. Ayrıca sosyal medya kanallarında diğer SEO Uzmanlarını takip edin. Bu kişilere ve şirketlere rakip gözüyle değil, farklı bir bakış açısı kazanmak için bakın. Ve SEO üzerine düzenlenen etkinliklere katılmaya çalışın. İşinize çok yarayacaktır.

Kaç tür SEO Uzmanı vardır?

  1. Pazarlama & kodlama bilen, pazarlamacılar.
  2. Hem SEO’nun teknik yönlerini hem de pazarlama yönlerini bilen.

Teknik yönleri, web sitenin endeksleme ve taranabilirliğiyle ilgilidir. Pazarlama yönleri, içerik, site yapısı ve bağlantı yapısını içerir.

İyi bir SEO Uzmanı olmak için, SEO’nun her iki tarafını da adınız gibi bilmeniz gerekir. Ve bu iki taraf birbirine kelime olarak benziyor olsa da oldukça farklı.

Özet olarak..

Bir işin uzmanı olmak asla kolay değildir. Ancak zaman harcar, çaba gösterirseniz hedeflerinize ulaşırsınız. Geleceğinizi şekillendirmek için bugünden ödün vermeniz gerektiğini unutmayın.

Harika projelere imza atacağınız bir kariyeriniz olması dileğiyle.

Post a Comment