Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect

İçerik pazarlamasının önemi

İçerik pazarlamasının önemi

İçerik, kullanıcılarınızın internet sitenizi veya uygulamanızı ziyaret etme sebebidir. Kullanıcılar web sitenizi istedikleri içeriğe ulaşabilmek için ziyaret ederler. Onlara aradıkları bilgiyi sunarak ihtiyaçlarını karşılamış olursunuz. Biraz acımasız olacak ama günümüzde içerik oluşturmuyorsanız dijital dünyada yeriniz yok.

İçerik, markanızı yenilikçi kılar, yeni müşteriler kazanmanızı sağlar ve hedef kitlenize ulaşmanız konusunda önemli bir dijital pazarlama stratejisidir.

1985 yılında traktör üreticisi John Deere The Furrow dergisini çıkardı. Lastik imalatçısı Michelin, 1900’de motorcular için seyahat ve konaklama tavsiyeleriyle dolu bir kılavuz bastı. 1966 yılında Nike Jogging adıyla 19 sayfalık bir kitapçık yayınlayıp reklamını yaptı ve bu kampanyadan sonra ayakkabı satışları tavan yaptı.

İçerik pazarlamacılığı büyük küçük marka ayırt etmeden hepsi için önemli bir araçtır. Çünkü potansiyel müşteriye bir değer sunar. Müşterinizin bilgi ihtiyacını karşılar, içeriğinizi sunarken onları zorlamadan “satış” unsuruna teşvik edersiniz.

Dijital içerik dünyası her geçen gün büyüyor, bunun en önemli sebeplerinden birisi yayın masraflarının matbaaya göre ucuz olması ve daha hızlı bir şekilde potansiyel müşteriye ulaşabilme. Bir işletmenin dijital içerik yayımlamasında hiçbir engel yok. Bir blog veya sosyal medya profilleri ile içerik oluşturmanın maliyeti sıfır.

Başarılı olmak için dijital dünyanın trendlerini takip edin ve ayak uydurun. Dijitalleşme yolunda önemli adımlar atacağınız günler dileğiyle.

Post a Comment